Forum Warheim FS Strona Główna Forum Warheim FS
Forum graczy Warheim FS

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[Turniej] Warheim FS - Dwie Wieże...
Autor Wiadomość
quidamcorvus 
o.Założyciel
Spaministrator


Dołączył: 22 Sie 2019
Posty: 3162
Skąd: Żory/Katowice
Wysłany: 2019-08-22, 17:41   [Turniej] Warheim FS - Dwie Wieże...


Termin: 28 września 2019

Miejsce: Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych, Sosnowiec, ul. Jagiellońska 13

Koszt wejściówki: 40 PLN - przedpłata na konto bankowe.

W związku z dużym zainteresowaniem zgłoszenia zawierające imię, nazwisko, pseudonim, miasto, numer telefonu oraz pełną i właściwą nazwę wybranej drużyny, a także właściwie obliczony Prestiż Drużyny proszę przesłać do 31.08.2019 na adres quidamcorvus@poczta.fm.

Niezbędne jest także dokonanie wpłaty w wysokości 40 PLN bezzwrotnej wejściówki na podany niżej nr konta bankowego. W tytule przelewu proszę podać imię nazwisko, pseudonim oraz nr telefonu.

Konieczność bezzwrotnej wpłaty związana jest z faktem, że za wejściówki dokonuję zakupu turniejowych gadżetów (między innymi kubków i smyczy) dla uczestników turnieju, a zdarzało się w przeszłości, że uczestnicy z różnych powodów rezygnowali w ostatniej chwili, a za zakupy musiałem płacić z własnej kieszeni. Dlatego proszę o przemyślane zgłoszenia.


Nr konta bankowego.
Adam Piotr Stefańczyk
91 1140 2017 0000 4702 0882 3439[/spoiler]

Limit miejsc: 30 osób.

Harmonogram:
9:00 - zbiórka i rozpoczęcie turnieju (rozstawianie blatów, makiet, figurek, parowanie, itd.)
10:00 - 11:45 - 1 bitwa
12:15 - 14:00 - 2 bitwa
14:00 - 15:00 - przerwa obiadowa
15:00 - 16:45 - 3 bitwa
17:15 - 19:00 - 4 bitwa
19:30 - zakończenie turnieju, rozdawanie nagród, pamiątkowe zdjęcia... i sprzątanie.

Lista uczestników: opłacone
1. WojtekW
2. Zawisza
3. adrenalbooster
4. Shawass
5. Krnabrny
6. Torin
7. Bartosz Skuza
8. Błażej Gajos
9. Wertex
10. Benek
11. Redek
12. Blumstein
13. Tomasz Wocka
14. Areo
15. Bahior
16. Szczery
17. Micz
18. Pepe
19. Sightorn
20. Elmin
21. Grish
22. Ragnarsson

Scenariusze:
Plik pdf z regulaminem i scenariuszami jest dostępnty TUTAJ.

:idea: Post zawierający scenariusze znajdziecie TUTAJ. :deal:

Regulamin:
1. Na turnieju obowiązują zasady z następujących źródeł:
- Podręcznik do Warheim FS.
- Regulamin.

2. Turniej Warheim FS odbywa się na zasadach kampanii.

3. Początkowe rozpiski drużyn układane są zgodnie z zasadami Warheim FS na 500 zk. Kompanie Gladiatorów z Jałowej Krainy, Piechoty Morskiej z Marienburga, Rycerzy Graala, Kupiecka karawana z Arabii, Kultów Chaosu oraz Elfów Wysokiego Rodu z Ulthuanu na 600 zk.

4. Wszystkie zaklęcia oraz modlitwy i Stygmaty Chaosu zostają wylosowane przed pierwszą potyczką w obecności przeciwnika.

5. O ile scenariusze obowiązujące na turnieju nie przewidują inaczej, w czasie wydarzenia nie jest dozwolone wynajmowanie Postaci Dramatu (Dramatis Personae).

W czasie turnieju nie obowiązują także zasady opcjonalne Pieszczota Chaosu, Karty Zadań Specjalnych oraz scenariusze specjalne.

Nie obowiązują także zasady dotyczące Obłędu.

W czasie rozgrywek obowiązuje zasada opcjonalna Zdarzenia losowe, a rzutu wykonuje się do wystąpienia pierwszego zdarzenia.

6. Uczestnik turnieju musi przynieść ze sobą figurki i modele, które będą reprezentować dowodzoną przez gracza drużynę. Figurki i modele powinny być pomalowane. Niedopuszczalne są proxy, za wyjątkiem ewentualnych postaci niezależnych pojawiających się w scenariuszach. WYSWYG nie obowiązuje, choć jak zawsze jest mile widziany.

Dopuszcza się granie na okrągłych podstawkach, jednak w przypadku ewentualnych sporów model należy traktować tak, jakby był umieszczony na podstawce kwadratowej.

Gracz, który będzie grał niepomalowanymi modelami otrzymuje karę -5 do sumy uzyskanych podczas turnieju Dużych Punktów. O tym, czy modele są niepomalowane decydują organizatorzy.

7. Oprócz tego co wymieniono powyżej gracz musi mieć ze sobą prawidłowo wypełnioną kartę drużyny, a także zasady drużyny, którą dowodzi, ewentualnych Najemnych Ostrzy, a także ekwipunku, którego używa. Pomocna będzie także wydrukowana karta zawierająca pomoc dla gracza oraz kopię niniejszego regulaminu.

Gracz powinien posiadać także kopię aktualnego podręcznika do gry Warheim FS w wersji drukowanej lub elektronicznej. Wersję elektroniczną można pobrać STĄD.

Mile widziane są także figurki i modele reprezentujące ewentualne postacie niezależne, którą mogą pojawić się w wyniku zdarzeń losowych lub występują w scenariuszach.

Organizatorzy będą również niezmiernie wdzięczni za wsparcie w postaci przyniesionych makiet i elementów terenu, których na stołach do Warheim FS nigdy nie jest za wiele!

Calowa miarka oraz komplet kości K6 są niezbędne. W czasie rozgrywek przydadzą się także kostka artyleryjska oraz kostka rozrzutu i okrągłe wzorniki 3" i 5", a także wzornik płomienia.

8. Podczas turnieju rozegrane zostaną 4 potyczki po 105 minut każda. W przypadku przekroczenia czasu gra kończy się, przy nieprzydzielane są punkty za realizację głównego celu rozgrywki.

Pary graczy w pierwszej rozgrywce ustalane są losowo, a w następnych potyczkach na podstawie Dużych Punktów, uzupełnianych ewentualnie o Małe Punkty.

Po każdej rozgrywce gracze mają 30 minut przerwy na rozegranie sekwencji po potyczce.

9. W przypadku nieparzystej ilości uczestników, jeden z wyznaczonych graczy pauzuje. Jego kompania otrzymuję minimalną, przewidzianą w scenariuszu ilość Punktów Doświadczenia, a sekwencję po potyczce rozgrywa tak, jakby w rzucie na eksplorację uzyskał wynik 14. Drużyna gracza, który pauzuje nie otrzymuje Punktów Kampanii.

Pauzujący gracz otrzymuje 13 Dużych Punktów.

10. Zasady uzyskiwania punktów:
- Małe Punkty (MP) - dostaje ja każdy z uczestników turnieju rozgrywający potyczkę za spełnienie określonych w scenariuszu kryteriów.

- Duże Punkty (DP) - liczą się do klasyfikacji miejsc na turnieju i są obliczane na podstawie różnicy MP obu graczy.

W pierwszej kolejności obliczana jest liczba uzyskanych przez graczy MP, a następnie w oparciu o różnicę ilości jego punktów gracza z wyższym wynikiem z punktami uzyskanymi przez przeciwnika, ustalana jest liczba DP obydwu uczestników, zgodnie z umieszczonym poniżej zestawieniem.

Kod:
Różnica MP: 0-8        DP: 10:10
Różnica MP: 9-16    DP: 11:9
Różnica MP: 17-24    DP: 12:8
Różnica MP: 25-32    DP: 13:7
Różnica MP: 33-40    DP: 14:6
Różnica MP: 41-48    DP: 15:5
Różnica MP: 49-56    DP: 16:4
Różnica MP: 57-64    DP: 17:3
Różnica MP: 65-72    DP: 18:2
Różnica MP: 73-80    DP: 19:1
Różnica MP: 81+        DP: 20:0


Maksymalny limit MP do uzyskania w czasie jednej rozgrywki to 80.

11. Punkty Worst Play.
Przydzielane są punkty karne za szczególnie wulgarne przeklinanie, utrudnianie gry, łamanie Regulaminu, a przede wszystkim za oszukiwanie.

Wszystkie przypadki takiego zachowania należy zgłaszać do organizatorów, którzy decydują o ukarania gracza.

Pierwsza i druga nagana skutkuje przyznaniem kary -5 do sumy uzyskanych podczas turnieju Dużych Punktów.

Trzecia nagana oznacza dyskwalifikację.

12. Końcowa klasyfikacja:
- O kolejności na podium decyduje łączna suma DP uzyskanych przez każdego z uczestników turnieju.
- W przypadku takiej samej liczby DP u dwóch graczy o wyższym miejscu decyduje większa liczba MP.
- W przypadku takiej samej liczby DP oraz MP gracze zajmują to samo miejsce ex aequo.

13. Ponadto, uczestnik turnieju Warheim FS - Dwie Wieże powinien przynieść ze sobą makietę Wieży Kostek (Dice Tower), której podstawa w kształcie okręgu powinna mieć wymiar 6". Makieta w trakcie rozgrywania scenariuszy będzie pełniła rolę terenu specjalnego.

Uczestnicy, którzy własnoręcznie wykonali makiety Wieży Kostek (Dice Tower), w czasie rozgrywania potyczki mogą przerzucić jeden dowolny rzut. Jeżeli przerzut nie zostanie wykorzystany w czasie potyczki, kości można przerzucić w trakcie sekwencji po potyczce.

Ponadto, w czasie przerwy obiadowej będą mogli wystawić swoje prace do konkursu, a zwycięzca głosowania przeprowadzonego wśród uczestników otrzyma nagrodę specjalną.

Drugie głosowanie zostanie przeprowadzone za pośrednictwem Facebook na stronie Warheim FS, a zwycięży ta praca, która do godziny 19:00 uzyska najwięcej polubień.

14. Zgłoszenia na turniej należy przesyłać za pośrednictwem email na adres quidamcorvus@poczta.fm w temacie wpisując Turniej Warheim FS.

W zgłoszeniu należy zawrzeć: imię, nazwisko, pseudonim, miasto, numer telefonu oraz pełną i właściwą nazwę wybranej drużyny, a także właściwie obliczony Prestiż Drużyny, a następnie dokonać przedpłaty w wysokości 40 PLN bezzwrotnej wejściówki na nr konta bankowego podanego na forum AZYLIUM, tytule przelewu proszę podać imię nazwisko, pseudonim oraz nr telefonu.

O miejscu na liście decyduje kolejność wpłat.

Ostateczny termin wysyłania zgłoszeń to 31.08.2019.

15. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wprowadzania - w razie potrzeby - zmian w Regulaminie, w tym w scenariuszach oraz do dokonywania wiążących interpretacji i uzupełnień, gdyby w trakcie trwania turnieju pojawiły się wątpliwości co do treści regulaminu i scenariuszy.

Informacja o aktualizacji pojawią się odpowiednio wcześnie we wszystkich źródłach, za pomocą których opublikowane są informacje o turnieju.
_________________
++ DansE MacabrE|Warheim FS|Oldenlitz ++
  Facebook: https://www.facebook.com/danse.macabre.1
 
benek 
Nieświadomy


Dołączył: 26 Sie 2019
Posty: 20
Wysłany: 2019-08-26, 19:16   

Benek i Redek -> formalności zgłoszeniowe zrealizowane.
 
 
quidamcorvus 
o.Założyciel
Spaministrator


Dołączył: 22 Sie 2019
Posty: 3162
Skąd: Żory/Katowice
Wysłany: 2019-08-26, 19:29   

benek napisał/a:
Benek i Redek -> formalności zgłoszeniowe zrealizowane.

Otrzymałem email, dzięki.
_________________
++ DansE MacabrE|Warheim FS|Oldenlitz ++
  Facebook: https://www.facebook.com/danse.macabre.1
 
Blumstein 
NieświadomyDołączył: 28 Sie 2019
Posty: 16
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2019-08-28, 15:58   

Poszła wpłata! Zgłoszenie wyślę na maila jak rozkminię rozpiskę ;)
 
 
quidamcorvus 
o.Założyciel
Spaministrator


Dołączył: 22 Sie 2019
Posty: 3162
Skąd: Żory/Katowice
Wysłany: 2019-08-29, 10:42   

Na Dropboxie dostępna jest zaktualizowany plik pdf z regulaminem i scenariuszami turnieju Warheim FS - Dwie Wieże.

W pierwszym scenariuszu zmieniłem kostkę z K6 na K3, którą wykonuje się rzut na przesunięcie znacznika pudło! w kierunku znacznika trafienie! oraz dodałem zapis "+1 za znacznik kosztowności. Każdy bohater otrzymuje +1 PD za każdy znacznik kosztowności z którym zakończył rozgrywkę.'

W kartach zadań specjalnych zamiast karty strażnika umieściłem kartę przeżyć za wszelką cenę.
_________________
++ DansE MacabrE|Warheim FS|Oldenlitz ++
  Facebook: https://www.facebook.com/danse.macabre.1
 
Pepe 
Mecenas
szara eminencjaDołączył: 27 Sie 2019
Posty: 155
Skąd: Kęty
Wysłany: 2019-08-30, 15:10   

Poszła wpłata! Zgłoszenie wyślę na maila jak rozkminię rozpiskę ;)
 
 
Ragnarsson
NieświadomyDołączył: 26 Sie 2019
Posty: 3
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2019-09-01, 07:04   

Ja niestety odpadam w zwiazku z pracą, przepraszam że tak długo zwlekałem z napisaniem ale walczyłem do końca o wolną sobote :/
 
 
quidamcorvus 
o.Założyciel
Spaministrator


Dołączył: 22 Sie 2019
Posty: 3162
Skąd: Żory/Katowice
Wysłany: 2019-09-01, 07:14   

Ragnarsson napisał/a:
Ja niestety odpadam w zwiazku z pracą, przepraszam że tak długo zwlekałem z napisaniem ale walczyłem do końca o wolną sobote :/

Ok. Dzięki za info. Może następnym razem.
_________________
++ DansE MacabrE|Warheim FS|Oldenlitz ++
  Facebook: https://www.facebook.com/danse.macabre.1
 
szczery-do-bolu 
Nieświadomy


Dołączył: 31 Sie 2019
Posty: 1
Wysłany: 2019-09-01, 08:07   

Zgłoszenie z opłatą poszło.
 
 
quidamcorvus 
o.Założyciel
Spaministrator


Dołączył: 22 Sie 2019
Posty: 3162
Skąd: Żory/Katowice
Wysłany: 2019-09-02, 18:38   

Ok. Jeszcze czekam na przelew od Grisha i mamy 22 graczy. :-D
_________________
++ DansE MacabrE|Warheim FS|Oldenlitz ++
  Facebook: https://www.facebook.com/danse.macabre.1
 
Paintageddon 
NieświadomyDołączył: 05 Wrz 2019
Posty: 19
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-09-05, 17:23   

Testowaliśmy scenariusze i kilka pytań się nam nasunęło:
Misja 2 wieże: czy ćwiartki nie powinny mieć 2 stopy czy faktycznie 2 cale ?
Strefa rozstawienia ma kształt litery L ?

Misja Bitwa u Bram:
Rozumiem że grając przepisowymi podstawkami dowolna banda chaosu nie może wygrać scenariusza, bo żaden model nie ma podstawki która pozwoli mu przejść przez bramę ?

Dobrze że w I misji zmniejszyłeś Q ciemność do k3.
 
 
quidamcorvus 
o.Założyciel
Spaministrator


Dołączył: 22 Sie 2019
Posty: 3162
Skąd: Żory/Katowice
Wysłany: 2019-09-05, 18:13   

Paintageddon napisał/a:
Testowaliśmy scenariusze i kilka pytań się nam nasunęło:
Misja 2 wieże: czy ćwiartki nie powinny mieć 2 stopy czy faktycznie 2 cale ?

Oczywiście masz rację, powinno być 2 stopy.

Paintageddon napisał/a:
Strefa rozstawienia ma kształt litery L ?

Strefa rozstawienie ma kształt kwadratu o boku długości 1 stopy. Boki kwadratu znajdują się 6" o krawędzi 2 stołowej ćwiartki.

Paintageddon napisał/a:
Misja Bitwa u Bram:
Rozumiem że grając przepisowymi podstawkami dowolna banda chaosu nie może wygrać scenariusza, bo żaden model nie ma podstawki która pozwoli mu przejść przez bramę

To błąd powinno być 1 stopa.
_________________
++ DansE MacabrE|Warheim FS|Oldenlitz ++
  Facebook: https://www.facebook.com/danse.macabre.1
 
Paintageddon 
NieświadomyDołączył: 05 Wrz 2019
Posty: 19
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-09-05, 19:06   

quidamcorvus napisał/a:

Strefa rozstawienie ma kształt kwadratu o boku długości 1 stopy. Boki kwadratu znajdują się 6" o krawędzi 2 stołowej ćwiartki.


To chyba w opisie jest inaczej, może warto to ew. inaczej ująć.

Jeszcze jedno: czy jeśli w zadaniach losowych trafię praworządne grając chaosem mam martwą kartę czy mogę ją odrzucić i wziąć nową ?
Podobnie w II misji, przeciwnik może mnie uszczęśliwić martwym zadaniem ?
 
 
quidamcorvus 
o.Założyciel
Spaministrator


Dołączył: 22 Sie 2019
Posty: 3162
Skąd: Żory/Katowice
Wysłany: 2019-09-05, 19:17   

Paintageddon napisał/a:
quidamcorvus napisał/a:

Strefa rozstawienie ma kształt kwadratu o boku długości 1 stopy. Boki kwadratu znajdują się 6" o krawędzi 2 stołowej ćwiartki.

To chyba w opisie jest inaczej, może warto to ew. inaczej ująć.

Poprawiłem.

Paintageddon napisał/a:
Jeszcze jedno: czy jeśli w zadaniach losowych trafię praworządne grając chaosem mam martwą kartę czy mogę ją odrzucić i wziąć nową ?
Podobnie w II misji, przeciwnik może mnie uszczęśliwić martwym zadaniem ?

Budując talię do kart ogólnych dodajesz tylko kartę z naturą twojej kompanii.
Zasadniczo można przyjąć, że nie można karty z naturą przekazywać przeciwnikowi.

Wprowadziłem poprawki do regulaminu turnieju, który można pobrać STĄD .
_________________
++ DansE MacabrE|Warheim FS|Oldenlitz ++
  Facebook: https://www.facebook.com/danse.macabre.1
 
Pepe 
Mecenas
szara eminencjaDołączył: 27 Sie 2019
Posty: 155
Skąd: Kęty
Wysłany: 2019-09-10, 21:27   

quidamcorvus napisał/a:
Na Dropboxie dostępna jest zaktualizowany plik pdf z regulaminem i scenariuszami turnieju Warheim FS - Dwie Wieże.

W pierwszym scenariuszu zmieniłem kostkę z K6 na K3, którą wykonuje się rzut na przesunięcie znacznika pudło! w kierunku znacznika trafienie! oraz dodałem zapis "+1 za znacznik kosztowności. Każdy bohater otrzymuje +1 PD za każdy znacznik kosztowności z którym zakończył rozgrywkę.'

W kartach zadań specjalnych zamiast karty strażnika umieściłem kartę przeżyć za wszelką cenę.


K6 to było zdecydowanie za dużo. K3 nie wywiera praktycznie żadnej presji - przy założeniu, że zawsze będziesz miał max czyli 3 to dokładnie w 8 turze osiągasz środek - bez sensu.
Proponuje dać modyfikator +2. Wtedy gra będzie średnio trwała 6 tur. Minimum 5.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,043 sekundy. Zapytań do SQL: 9